O NÁS

Nadace Sirius byla založena v roce 2008 s cílem přispívat ke zlepšování nesnadného života dětí ohrožených v jejich přirozeném vývoji.

VSTOUPIT

O NÁSInformace o naší společnosti

Granty

Nadace Sirius vyhlašuje pravidelně grantová řízení zaměřená na řešení problémů ohrožených dětí.

VSTOUPIT

GrantyGrantová řízení

Projekty

Pro aktivní naplnění svého poslání realizuje Nadace Sirius prostřednictvím svých dvou společností tyto vlastní projekty:

VSTOUPIT

ProjektyProjekty nadace

Motto Nadace Sirius: Pomáháme dětem, které neměly v životě štěstí.

Chceme minimalizovat nepřízeň osudu v životě dítěte a udělat maximum pro to, aby prožilo šťastné dětství v rodině, obklopené láskou a porozuměním.

Nadace Sirius je soukromá nadace založená v roce 2008, její činnost je zaměřená na pomoc znevýhodněným dětem. Nadaci vedou a plně financují manželé Radka a Jiří Šmejcovi. Nadace podporuje širokou škálu projektů, které pomáhají ohroženým dětem a jejich rodinám. Většinou se zaměřuje na systematické, dlouhodobé řešení problémů, které spadají do sféry prevence ohrožení dítěte a jeho rodiny, náhradní rodinné péče a do oblasti podpory zdravotně znevýhodněných dětí. Prostřednictvím pravidelně vypisovaných grantových řízení rovněž podporuje aktivity jiných neziskových organizací, které se danou problematikou zabývají. Nadace také dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary na realizaci festivalové sekce Lidé odvedle věnované filmům s tematikou zdravotního postižení. V roce 2017 spustila Nadace Sirius projekt nazvaný Patron dětí, který je zaměřen na přímou pomoc potřebným dětem formou adresných veřejných sbírek.   

 

Aktuality

Detail projektu

Mám na to

logo letni dum

ikona home
Realizátor:
Letní dům, z. ú.

ikona cas
Realizace:
1. 5. 2016 – 30. 4. 2019

ikona penize
Částka:
3 292 582 Kč

ikona terc
Cíl:
Strategickým cílem projektu bylo ověřit efektivní a funkční způsob prevence selhávání mladistvých z dětských domovů při vstupu do samostatného života. Cílem bylo pomoci dětem zpracovat téma vlastní identity, ztrát, vztahů v rodině a attachementu. Během realizace projektu byly zvýšeny kompetence a odborné znalosti vychovatelů a pracovníků letního domu.

ikona palec
Výsledky:
Během projektu byla poskytnuta přímá podpora celkem 52 dětí z dětských domovů, a to formou sociálně-terapeutických pobytů (31 pobytů), individuální a terapeutické práce.
Pro individuální práci s dětmi byl vytvořen nový metodický nástroj – sada karet „Všechno to jsem já“ s návodnými otázkami a tématy směřujícími k sebepoznání a seberozvoji. Organizace uspořádala čtyři odborné semináře, na kterých byly karty a jejich využití při terapeutické práci představeny. Seminářů se účastnilo 57 sociálních pracovníků a terapeutů z řad odborné veřejnosti. Pro vyhodnocení dopadu přímé podpory byl využit Dotazník sebepojetí dětí a adolescentů, snímaný v prvních a posledních měsících projektu.
V rámci projektu bylo realizováno šetření mezi vychovateli v dětských domovech Klánovice, Korkyně a Písek s cílem ověřit a zvýšit kompetence vychovatelů v porozumění významu témat ztráty, identity, vztahu k vlastní rodině a atttachmentu. Na základě šetření byly vypracovány a akreditovány v rámci MŠMT dva vzdělávací programy: Ohrožené dítě a vztahy, Podpora zdravého sebepojetí dítěte. Ve vybraných dětských domovech proběhly 2denní vzdělávací semináře, kterých se účastnilo 19 vychovatelů.
Osm pracovníků Letního domu se během projektu zúčastnilo osmi skupinových školení a tři pracovníci individuálního semináře. Poznatky ze školení a seminářů jsou využívány v přímé práci s dětmi.

www.letnidum.cz