Please select your page

Vážení a milí příznivci Chodících lidí, 

jubilejní desáté číslo Zpravodaje je na světě! A my se právě nyní nacházíme uprostřed konání jedinečné akce s názvem „Lidé odvedle v obrazech“! Zašlete nám svoje fotografie, na kterých se vám podařilo zachytit život s postižením ve všech jeho podobách. Ti nejlepší z vás získají vstupenky na promítání filmu na letošním 52. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary! Na ten se chystáme i my, Chodiči. Připraveno pro vás bude množství aktivit a zajímavých projekcí. Udělejte si čas a navštivte nás přímo v Karlových Varech v našem promo stanu. Těm z vás, kteří se přeci jen na festival nechystají, nabízíme poutavé čtení z naší autorské dílny. O tom, jak může fungovat asistentka pedagoga na vozíku, či o snaze najít si práci snů, se můžete dočíst v našich článcích.

FOTOAKCE 22.5. - 11.6.2017
Lidé odvedle v obrazech
 
Rádi fotíte? A relaxujete u dobrého filmu? Co takhle to spojit?!
Právě probíhá jedinečná akce Chodících lidí a vy máte stále šanci se zúčastnit!
 
Akce je určena pro všechny amatérské i profesionální fotografy bez rozdílu věku, kteří zachytí na objektiv život s postižením. Nezáleží na tom, zda sami máte či nemáte nějaké omezení. Důležitá je vaše vnímavost a otevřenost vůči světu lidí s hendikepem.

Zapojte se i vy a získejte dvě vstupenky na promítání a pozvánku
na vernisáž!

Zasílejte nám své fotografie, kde jsou zachyceni „lidé odvedle“ v běžném životě. Ty nejlepší oceníme!

Všechny důležité podrobnosti a podmínky akce najdete na webu FOTO2017.

 

Chodící lidé na 52. MFF Karlovy Vary
A co si pro vás chodiči chystají v rámci své účasti na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech?
Účastníci festivalu nás mohou po celou dobu konání, tj. 30.6. – 8.7.2017 navštívit v našem promo stanu u Hlavní pošty, ulice T. G. Masaryka. Zde si můžete prohlédnout technické novinky, které usnadňují lidem se zrakovým postižením každodenní situace, můžete se dozvědět více o výcviku vodicích psů, zahrát hry bez pomocí zraku a mnoho dalšího.
V rámci doprovodného programu je vám otevřena výstava soch nevidomé sochařky Marianny Machalové – Jánošíkové v karlovarské Galerii umění ve dnech 4.-15.7.2017.
Zúčastnit se také můžete veřejné projekce filmu ze sekce Lidé odvedle, která proběhne 4.7. od 18:30 v Malém sále hotelu Thermal.
Těšíme se na vás!

 

Články našich autorů - seriál Moje zaměstnání

Jak hledat zaměstnání s postižením sluchu? Může být pedagogický asistent sám na vozíku? Přečtěte si příběhy našich autorek.

Chci u vás pracovat, ale špatně slyším

Ve dvaceti šesti letech jsem ukončila vysokou školu s titulem Mgr. A opět si malovala zářnou budoucnost, jak se o mě všichni poperou (ano, teď je mi 28 let a jsem pořád strašně naivní). Během těch dní, kdy jsem hledala práci, jsem si s hrůzou uvědomila, že mě okolí diskriminuje hned třikrát. Za prvé jsem žena ve věku, kdy se předpokládá, že budu zakládat rodinu. Za druhé jsem absolvent bez praxe a za třetí jsem téměř hluchá. Ztráta dle Fowlera nějakých 96 %. A pak jsem se dostala do Prahy a změnil se mi život.

Pokračování

 
Práce ve školství – radosti i starosti

Tak se zrodila myšlenka, že bych směla začít dojíždět do školky a podílet se na péči o chlapce na vozíku. A kdo jiný by ho mohl učit sebeobsluze a jiným dovednostem na vozíku než ten, kdo na něm sám je? Práce s chlapcem byla pro mě velkou výzvou a zkušeností, na kterou nikdy nezapomenu. Do školky jsem 7 měsíců dojížděla dle domluvy a poslední 2 měsíce jsem dostala i smlouvu na pozici asistent pedagoga.
Zjistila jsem, že tato práce by mě moc bavila, protože mám ráda děti. Když někoho mohu učit novým věcem, je to pro mě velká výzva. Doufala jsem, že budu moci pokračovat i v září, ale situace se změnila a já v červnu z mnoha důvodů skončila.

Pokračování