O NÁS

Nadace Sirius byla založena v roce 2008 s cílem přispívat ke zlepšování nesnadného života dětí ohrožených v jejich přirozeném vývoji.

VSTOUPIT

O NÁSInformace o naší společnosti

Granty

Nadace Sirius vyhlašuje pravidelně grantová řízení zaměřená na řešení problémů ohrožených dětí.

VSTOUPIT

GrantyGrantová řízení

Projekty

Pro aktivní naplnění svého poslání realizuje Nadace Sirius prostřednictvím svých dvou společností tyto vlastní projekty:

VSTOUPIT

ProjektyProjekty nadace

Motto Nadace Sirius: Pomáháme dětem, které neměly v životě štěstí.

Chceme minimalizovat nepřízeň osudu v životě dítěte a udělat maximum pro to, aby prožilo šťastné dětství v rodině, obklopené láskou a porozuměním.

Nadace Sirius je soukromá nadace založená v roce 2008, její činnost je zaměřená na pomoc znevýhodněným dětem. Nadaci vedou a plně financují manželé Radka a Jiří Šmejcovi. Nadace podporuje širokou škálu projektů, které pomáhají ohroženým dětem a jejich rodinám. Většinou se zaměřuje na systematické, dlouhodobé řešení problémů, které spadají do sféry prevence ohrožení dítěte a jeho rodiny, náhradní rodinné péče a do oblasti podpory zdravotně znevýhodněných dětí. Prostřednictvím pravidelně vypisovaných grantových řízení rovněž podporuje aktivity jiných neziskových organizací, které se danou problematikou zabývají. Nadace také dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary na realizaci festivalové sekce Lidé odvedle věnované filmům s tematikou zdravotního postižení. V roce 2017 spustila Nadace Sirius projekt nazvaný Patron dětí, který je zaměřen na přímou pomoc potřebným dětem formou adresných veřejných sbírek.   

 

Aktuality

Detail projektu

Znalost podporuje kvalitu

logo rozum a cit

ikona home
Realizátor:
Rozum a Cit, z.s.

ikona cas
Realizace:
1. 9. 2017 – 30. 4. 2019

ikona penize
Částka:
350 394 Kč

ikona terc
Cíl:
Cílem projektu je zkvalitnit a zefektivnit systém spolupráce s pěstounskými rodinami v rámci procesu doprovázení. Doprovázející organizace budou reflektovat potřeby pěstounských rodin a díky mezioborové spolupráci bude vytvořen funkční model spolupráce mezi jednotlivými složkami odborné pomoci s ohledem na individuální přístup k dětem a rodině.   

ikona palec
Výsledky:
Výsledkem projektu je sestavení dvou mezioborových skupin a to v Říčanech a Vlašimi do kterých se celkem zapojilo 24 osob z 12 institucí a NNO. Proběhla 4kazuistická setkání v každém regionu a celkem se projednalo 8 kazuistik rodin s dětmi. Byla vypracována Metodika nastavení mezioborové spolupráce odborníků dle potřeb oblasti náhradní rodinné péče.

www.rozumacit.org