O NÁS

Nadace Sirius byla založena v roce 2008 s cílem přispívat ke zlepšování nesnadného života dětí ohrožených v jejich přirozeném vývoji.

VSTOUPIT

O NÁSInformace o naší společnosti

Granty

Nadace Sirius vyhlašuje pravidelně grantová řízení zaměřená na řešení problémů ohrožených dětí.

VSTOUPIT

GrantyGrantová řízení

Projekty

Pro aktivní naplnění svého poslání realizuje Nadace Sirius prostřednictvím svých dvou společností tyto vlastní projekty:

VSTOUPIT

ProjektyProjekty nadace

Motto Nadace Sirius: Pomáháme dětem, které neměly v životě štěstí.

Chceme minimalizovat nepřízeň osudu v životě dítěte a udělat maximum pro to, aby prožilo šťastné dětství v rodině, obklopené láskou a porozuměním.

Nadace Sirius je soukromá nadace založená v roce 2008, její činnost je zaměřená na pomoc znevýhodněným dětem. Nadaci vedou a plně financují manželé Radka a Jiří Šmejcovi. Nadace podporuje širokou škálu projektů, které pomáhají ohroženým dětem a jejich rodinám. Většinou se zaměřuje na systematické, dlouhodobé řešení problémů, které spadají do sféry prevence ohrožení dítěte a jeho rodiny, náhradní rodinné péče a do oblasti podpory zdravotně znevýhodněných dětí. Prostřednictvím pravidelně vypisovaných grantových řízení rovněž podporuje aktivity jiných neziskových organizací, které se danou problematikou zabývají. Nadace také dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary na realizaci festivalové sekce Lidé odvedle věnované filmům s tematikou zdravotního postižení. V roce 2017 spustila Nadace Sirius projekt nazvaný Patron dětí, který je zaměřen na přímou pomoc potřebným dětem formou adresných veřejných sbírek.   

 

Aktuality

Detail projektu

Co se mnou bude, když nefunguje rodina?

logo mimo domov

ikona home
Realizátor:
Mimo domov, z. s.

ikona cas
Realizace:
1. 10. 2016 – 31. 12. 2016

ikona penize
Částka:
104 000 Kč

ikona terc
Cíl:
V rámci projektu proběhly dvě debaty na téma Ohrožené dítě, připravené organizacemi Mimo domov a Asociací Dítě a Rodina na půdě Filozofické fakulty UK v Praze, které byly určeny pro odbornou i laickou veřejnost.  Obě debaty moderovala redaktorka DVTV Daniela Drtinová.

ikona palec
Výsledky:

První debaty (13. 10. 2016), zaměřené na snahu definovat pojem „ohrožené dítě“, se jako hosté účastnili Mgr. Adam Křístek (člen Výboru pro práva dítěte Rady vlády ČR pro lidská práva), PhDr. Lenka Svobodová (psycholožka), Mgr. Marta Konvičková (vedoucí OSPOD na Úřadu městské části Praha 2), Věra Bechyňová, DiS. (ředitelka organizace Střep- České centrum pro sanaci rodiny). Výsledkem debaty bylo zdůraznění citlivého a profesionálního přístupu sociálních pracovníků při odebírání dítěte.
Druhá debata (8. 12. 2016) otevřela téma ústavní a pěstounské péče, otázky rušení dětských domovů a kvality a funkčnosti pěstounské péče. Jako hosté vystoupili: Mgr. Josef Smrž (metodik sociálně-právní ochrany dětí, psycholog a krizový intervent), Kateřina Süsserová (ředitelka DD Potštejn), Petra Kačírková (Lumos ČR, členka Výboru pro práva dítěte). Účastníci debaty se závěrem shodli na tom, že dítě by mělo vyrůstat v rodině. Na prvním místě je vždy rodina biologická, pokud dítě nemůže zůstat v rodině vlastní, jsou zde formy náhradní rodinné péče a v poslední řadě pak náhradní malokapacitní specializované pobytové zařízení.

 


www.mimodomov.cz